Громадські організації Львівщини: Міноборони хоче завадити волонтерській роботі
Громадські організації Львівщини: Міноборони хоче завадити волонтерській роботі
Львівські представники громадських, волонтерських організацій та благодійних фондів виступають проти постанови Кабінету Міністрів щодо здійснення публічного збору благодійних пожертв для забезпечення та функціонування ЗСУ, власне проти 6,7,8 пунктів.
Про це йшлося під час круглого столу волонтерських організацій Львівської області 15 липня 2015 р.
«Окремі постанови Кабінету Міністрів України від 30 червня 20015 року № 451 «Про затвердження Порядку здійснення публічного збору пожертв для забезпечення бойової, мобілізаційної готовності, боєздатності та функціонування Збройних сил України», а власне постанови 6,7,8 надають можливість створити при Міністерстві оборони нові корупційні схеми та заважають волонтерській діяльності», – зазначаєкоординатор центру підтримки фронту Олег Пелехатий.
У пунктах вище вказаної постанови зазначається, що благодійні організації, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь Міноборони, перераховують зібрані благодійні пожертви готівкою на спеціальні реєстраційні рахунки Міноборони в останній робочий день кожної декади календарного місяця.
Наступним є те, що особи, які здійснюють публічний збір благодійних пожертв від імені або на користь Міноборони, діють на підставі договору про благодійну діяльність, укладеного з Міноборони. У договорі повинні бути визначені, зокрема, цілі, місце і строк збору благодійних пожертв, порядок їх цільового використання, обліку, звітності та зарахування коштів на спеціальні реєстраційні рахунки Міноборони, а також відповідальність особи, яка здійснює публічний збір благодійних пожертв, перед Міноборони в разі порушення умов договору або порядку використання таких пожертв.
«Для організації акції з публічного збору благодійних пожертв з використанням рухомого (мобільного) зв’язку Міноборони надсилає операторам телекомунікацій, що надають послуги рухомого (мобільного) зв’язку, письмове звернення, в якому, зокрема, зазначаються мета, умови та строки проведення акції, порядок зарахування коштів на спеціальні реєстраційні рахунки Міноборони.
Оператори телекомунікацій, що надають послуги рухомого (мобільного) зв’язку, розглядають зазначені звернення та за результатами розгляду надають згоду або відмовляються від участі в проведенні акції.
У разі отримання згоди на організацію акції Міноборони укладає з оператором телекомунікацій, що надає послуги рухомого (мобільного) зв’язку, договір про благодійну діяльність», – йдеться у 8 пункті постанови.
Представники організацій наводять приклад відправки коштів за допомогою смс-повідомлень.
«Міноборони показало недієздатність та неефективність своїх дій, адже так і не було вказано, куди ці кошти пішли», – обурюється керівник волонтерського благодійного фонду ім. П. Болбочана Ярослава Свелеба.
Постанова викликає ряд запитань, зокрема щодо структур, що беруть участь в АТО та не підпорядковуються Міністерству оборони.
За словами представників волонтерських організацій, постанова Кабінету Міністрів утискає діяльність волонтерських організацій.